Путін крупно прорахувався, у ЗСУ з’явився шанс відбити Херсонщину: нові карти бойових дій

Про це, як пише Politeka.net, йдеться у новому зведенні Інституту вивчення війни (ISW).Згідно з даними ISW, Херсонська область є критично важливою територією – це єдина область України, де російські сили утримують позиції на західному березі Дніпра.Якщо рф зможе зберегти сильний плацдарм в Херсонській області, то в момент припинення бойових дій вона буде мати дуже сильну позицію, з якої можна буде почати вторгнення в майбутньому. Якщо ж ЗСУ звільнять Херсонщину, Україна буде набагато сильнішою, щоб захистити себе від майбутнього нападу Росії.

Відзначається, що стратегічний розрахунок повинен був привести до того, що Росія виділить достатньо бойових потужностей для утримання Херсонщини, але Путін вирішив зосередити всі сили і ресурси, які можна зібрати, в спробі захопити Донбас. За даними аналітиків, це принесе російському лідеру лише символічні вигоди.Також в Інституті підкреслюють, що успішні контрнаступи сил ЗСУ на Херсонщині свідчать про те, що українське командування усвідомлює реалії і використовує вразливі місця, створені рішеннями Путіна.

Крім того, вказується, що українському командуванню довелося робити надзвичайно важкий вибір, який виявився правильним: не виділяти більше ресурсів на порятунок Сєвєродонецька.“Україна все ще має хороші шанси зупинити, а потім звести нанівець досягнення Росії”, – зазначають в ISW.Тим часом у мережі з’явилося відео успішного наступу українських сил у Херсонській області.