“Щойно, 15 хвилин тому, вони нас зрадили. Від них ми цього не очікували” – Терміново

Авторитетні індонезійські політики, зокрема й президент Джоко Відодо, закликають світових лідерів пом’якшити свою критики Росії, щоб уникнути завершення саміту G20 на Балі цього тижня без ухвалення спільної заяви.

Господар саміту G20 тисне на країни групи для зменшення критики РФЯк стверджують дипломати, індонезійські офіційні особи активно чинять тиск на своїх американських, європейських, австралійських, канадських та японських колег.Індонезія наполягає, щоб члени G20 виявили “гнучкість” і розглянули можливість використання менш жорсткої риторики, щоб Росія, яка буде представлена на саміті на Балі міністром закордонних справ Сергеєм Лавровим, дала свою згоду на комюніке після закінчення зустрічі, — йдеться в матеріалі видання.

Як вдалося дізнатися журналістам, Відодо “буде вважати особистим успіхом”, якщо вдасться погодити декларацію саміту Великої двадцятки.Окрім того, наголошується, що індонезійський лідер чимало разів скаржився на те, що йому довелося головувати на “найскладнішому” саміті G20 за всю історію.Ба більше, Відодо усіляко намагається уникнути вигнання РФ та перетворення групи на G19, як це відбулося з G8 після окупації Росією українського Криму у 2014 році.

Однією з можливостей було б пряме зосередження уваги на аспекті “дотримання міжнародного права” у тексті рішення. У разі ухвалення це було б набагато більш завуальоване формулювання, ніж те, яке використовувала “Група семи”, яка неодноразово засуджувала війну президента Росії Путіна проти України, — сказано в статті журналістів.