Просимо людей позакривати вікна і по можливості не виходити! Окупанти розпочали прицільний обстріл золовідвалів ЗАЕС, щоб підняти хмари радіоактивного пилу – ГУР

Російські окупаційні війська скоїли черговий злочин біля захопленої ними Запорізької атомної електростанції в Енергодарі. Загарбники обстрілюють золовідвали Запорізької ТЕС, розташованої біля ядерного об’єкта. Росіяни відкривають вогонь по передмістях Енергодара, щоб підняти хмари радіоактивного пилу. Про це повідомляє Головне управління розвідки МО України у Telegram.

Золовідвали – це місця для зберігання золи, яка утворюється під час роботи теплових електростанцій. Ці відходи мають високу концентрацію отруйних речовин та рівень радіації (він щонайменше у 2,5 рази перевищує природний фон). Коли зола висихає, вона утворює пил, який здатен переміщуватися на значні відстані.

І саме по цих відвалах стріляють російські окупанти. Через мінометні удари утворюються пилові хмари, які розносить вітром по околицях Енергодара. Поблизу ЗАЕС постійно проводиться моніторинг радіаційного фону. Через наявність пилу із золовідвалів у повітрі останні дані свідчать про підвищення рівня радіації.У ГУР вважають, що росіяни намагаються видати ці показники радіації за результати міфічних “обстрілів із боку ЗСУ”.

“Рашисти використовують новий метод створення потрібної “картинки” на Запорізькій атомній станції для маніпуляції думкою громадськості та впливу на світову спільноту”, – йдеться в повідомленні.

– За останніми даними української розвідки, російські окупанти на Запорізькій АЕС, імовірно, готують нову провокацію з організацією пожежі. Вони розмістили на всій території електростанції великі обсяги автомобільного пального.

– Крім того, окупанти накопичують техніку на території ЗАЕС та збільшили кількість військових на станції. Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

– Загарбники також пошкодили одну з перехідних естакад, якою персонал станції прямує зі спецкорпусів до енергоблоків, загальна ситуація на об’єкті лишається складною.